EL’de 4.Hafta..Bayern Munich Bir Kez Daha Sürpriz Peşinde

Sezona kendi evinde aldığı Milano yenilgisiyle başlayan BM, sonrasında gittiği iki deplasman maçından da galibiyetle ayrıldı. Yeni koçu Trinchieri liderliğinde kadrosunda geçen seneye göre büyük değişikliğe giden Almanya temsilcisi PO mücadelesinde kendine yer bulma hedefinde.

İlk hafta Milano gibi iddialı bir takımı 18 top kaybına zorlayıp oldukça düzen dışına çıkarmışlardı. Uzatmaya götürdükleri maçı Shields’ın son saniye 3’lügü ile kaybettiler. Devamında gittikleri Alba Berlin deplasmanında ikinci çeyrekte yakaladıkları 31-9 luk skoru maç sonuna kadar taşıyarak rahat bir galibiyet aldılar. Son olarak Maccabi deplasmanında ise ribaundlarda sıkıntı yaşayıp 12 hücum ribaundu vermelerine rağmen yine rakiplerini 18 top kaybına itip bunların 12 sini de elden alarak galibiyetin kapısını araladılar.

3 Maç sonunda en skrorer ismi yaklaşık 30 dakika sahada kalıp, %69 üç sayı, %67 iki sayı yüzdeleri ile oynayıp ortalama 17,3 sayı üreten Vladimir Lucic oldu. En verimli oyuncular sıralamasında Simon’un ardından 22,3 ortalama ile en iyi ikinci oyuncu durumundaki Lucic, üçlük yüzdesi sıralmasında ise Jerrel Eddie ve Michael Roll’un ardından en iyi üçüncü oyuncu. İşin sadece sayı departmanında değil, ribaundlarda da takımına maç başına 4,7 ribaund ile büyük destek oluyor.

Diğer bir öne çıkan oyuncuları ise Maccabi’den transfer ettikleri pivot Jalen Reynolds. Oldukça kalıplı bir oyuncu olan Reynolds 20 dk civarı sahada kalmasına rağmen 13,3 sayı 6,7 ribaund ortalamaları ile oynuyor.

BM tempoyu yükseltmeye çalışarak oynayan takımlardan biri. 84,7 Sayı ortalaması ile bu kategoride ilk sıradalar. Bir diğer ilk sırada oldukları departman da top çalma: maç başına 9,7 top çalıyorlar. Rakiplerine yaptırdıkları 17,3 top kaybı ile de ilk sıradalar.

CSKA Maçında rakibe bir çok boş 3 sayılık atış imkanı tanıyan FB Beko için, rakip kadrodaki Lucic, Thomas Bray ve Paul Zipser tehdit yaratabilir. Diğer yandan top kaybı konusunda 3 maçlık görüntüde kötü görünen FB Beko , BM in çalacağı toplara dikkat etmek zorunda.

Yayın gerisinden ziyade potaya yakın atışları daha çok tercih eden BM, tempoyu yakaladığı zaman tehlikeli bir takım olduğunu bu 3 maçlık dönemde net bir şekilde gösterdi. Ayrıca mücadeleyi de hiç bırakmayan enerjisi yüksek bir takım.

FB Beko’yu hiç de kolay olmayan bir maç bekliyor.

Ribaundları kontrol edip, top kayıplarını sınırlı sayıda tutmak ve hızlı hücumlarla kolay basket bulmak işi kolaylaştıracaktır. Diğer yandan set hücumlarında De Colo ve Brown’ın birebirleri sonrası adam eksiltmelerinin ardından biraz daha asiste yönelik oynamaları sıkışan anlarda çözüm bulabilmek adına topun daha çok dönmesi FB Beko için önemli bir nokta.

Herkese iyi seyirler.

Basketbolla kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir