Fenerbahçe Dolu Dizgin

Fenerbahçe oynadığı altıncı deplasman maçında beşinci galibiyetini rahat bir skorla aldı. Sloukas’ın olmadığı bir oyunda takımın ne yapacağı merakla bekleniyordu. Dixon ve Guduric’in etkili ve kararlı oyunları galibiyetin anahtarı oldu. Fenerbahçe Barcelona’ya ligin favorisi olarak gelmişti. Kazandığı net galibiyetle bulunduğu yerin hakkını verdi. Kağıt üzerinde olan kadro üstünlüğünü bütünüyle oyuna yansıttı.

Dün akşamın en önemli unsuru rakip Barcelona’nın tüm can damarlarının kesilmiş olmasıydı. Kadroda süre alan millilerinden yoksun, birinci oyun kurucusunun maçta olmadığı gecede Sarı Lacivertliler Barcelona’yı bloke ederek eksikliklerini hiç aramadı. Heurtel ve Pangos hücumda nereye baksalar karşılarında Fenerbahçeli oyuncu gördüler. Singleton takımının hücum silahı olmak yerine, hücumları en yakından, saha içinden  seyreden adam oldu. Kısa bir üç dakikalık dengesizlik hariç, maçın başından sonuna kadar oyunu kontrol eden Fenerbahçe yaptığı savunma ile rakibini çaresiz bıraktı.

Hücumda Dixon ile yüksek yüzdeli sayılar bulunca, içeri gömülemeyen Barcelona savunmasını kolay deldiler. Guduric’in aklı doğru oyunda olunca Fenerbahçe için çok önemli bir eksiklik tamamlanmış oluyor. Topu yönlendiren ikinci bir adam eksiğinin hissedilmemesinin baş faktörü dün Guduric’in aldığı sorumluluktu. İkinci devre tek çıkar yolu Dixon’ı durdurmak olan Barcelona tüm savunma denemelerine rağmen bunu başaramadı. Fenerbahçenin adam değişmeli savunmasında başı dönen Barcelona geçiş yolu bulamadı ve maç Fenerbahçe’nin  84-65 galibiyeti ile sona erdi.

Sekiz oyuncunun 8 ve üzeri sayı bulması, haftalardır sıkıntı olan rakibin hücum ribaundu almasının önüne geçilmesi, Sloukas olmadan bulunan 17 asist galibiyeti kolaylaştıran etkenlerdi. Topun değerini bilirken, maçın önemli bir bölümünde top kaybının çok az olması, % 47.4 oran ile bulunan üç sayı isabeti Fenerbahçe adına artı hanelerdi. Pangos sayı bulamazken, Heurtel sadece 2, Singleton sadece üç sayı buldu. Maçın oyuncusu 24 verimlilik ile Marko Guduric oldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir