Euroleague’de 7. Hafta. Rakip Olympiacos

Her rakip analizinde yaklaşık iki gün çalışırım, kazandıkları maçları ayrı, kaybettikleri maçları ayrı, evindekileri ve deplasmandakileri de. Zayıf yönlerini çıkarmaya çalışırım, maç için kilit olabilecek istatistikleri tararım. Formda oyuncuları ve bize ters gelebilecek oyuncuları belirlerim. Bizim de rakibimize karşı zayıf ve güçlü yönlerimizi ayrıca belirtirim.

 

Bu hafta da benzer çalışmaları yaptım. Bir sürü hazırlık yaptım. Sonra hepsini sildim. Neden mi ?

 

Vesely baba oldu. Bir baba olarak bunun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. İki sene önce Lima & Saras arasında geçen olayın bir benzeri de Obradovic&Vesely arasında geçti. Koç dedi ki maça gelmiyorsun, Vesely dedi ki, hayır gelmek istiyorum.

 

Sonuçta tabi ki Obradovic’in dediği oldu. Ve Vesely maça gitmiyor.

 

Bu olayın ardından benim yaptığım çalışmaların tamamı anlamını yitirdi. Fenerbahçe bir kez daha ne kadar güçlü ilişkilerle kurulmuş bir takım olduğunu ispatladı. Bu kadar güçlü uzunları olan çok formda bir Milutinov’u olan rakibe karşı maça Vesely olmadan çıkacak Fenerbahçe.

 

Buna rağmen Fenerbahçe bu maçı oynamadan kazandı. Oturun akşam tv karşısına, yaslanın arkanıza ve tüm oyuncuların normalin iki katı nasıl mücadele edeceklerini izleyin ve takımınızla gurur duyun.

 

Ben duyuyorum. İyi ki böyle bir takımımız var, parçası olan herkese şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir