Bir Rüya Gerçek Oldu

Takvimlerin 21/05/2017 tarihini gösterdiği Pazar günü saat 23.00 sularında tüm Fenerbahçe camiasının özlemle beklediği kupa Kaptan Melih Mahmutoğlu’nun ellerinde yükseldi ve rüya gerçek oldu.

Planlı, programlı,azimli,disiplinli ve hepsinden önemlisi inanarak başardı Fenerbahçe Basketbol takımı. Obradovic’in imza töreninden bugüne kadar geçen süreç içerisinde bir sürü tenkit, bir sürü yersiz eleştiriler yer aldı gerek basında gerekse sosyal medya’da fakat koç doğrusunu biliyordu ve bu doğru yoldan hiç ayrılmadı. Komisyoncu dendi, bu takıma uzun oyuncu şart dendi, Kalinic kim ki 1 milyon buyout(bonservis) ödendi dendi, Antic’in ahı gitti vahı kaldı dendi, bu isimsiz Udoh’ta kimdir dendi. Koç ekibiyle beraber ne yaptığını çok iyi biliyordu. Playoff lara geldiğimizde 5 nci olan takıma hayal kırıklığı diyenler, geçen sene kaybedilen finalden halen dem vuranların anlamadığı tek şey vardı o da bu takımın tam kadro olduğu zaman yenilmez olduğu.

Final Four organizasyonunu bugüne kadar bu derece domine eden başka bir takım oldu mu hatırlamıyorum. İki maç toplam 80 dakika ve rakipler sadece 10-12 saniye skorda öne geçebilmiş. Bu takıma söylenebilecek tek şey var “Helal Olsun”. Oyuncu oyuncu anlatmaya hiç gerek yok zira takımın her bir bireyi sezon içerisinde yapması gereken herşeyi yapması gereken zamanda yaptı. Böyle olunca da buraları defalarca oynamış defalarca kazanmış koçun yapması gereken tek şey doğru planlamaydı ve bunu gezegende en iyi yapabilen koç da bu takımın başındaydı. Hal böyle olunca bizim gibi fani basketbol severlerin yapması gereken tek şey vardı ve bizde onu yaptık. Yaslandık arkamıza bu 3 günün keyfini çıkarttık. Sonuç istediğimiz gibi olduğu için tabii ki çok mutluyum ama kaybetseydikte aynı yazıyı yazacaktım sadece rüya bir sene ertelendi diyecektim.

Öyle bir adam ki Koç Obradovic, maç sonu röportajında daha kupayı 15 dakika evvel kaldırmışken “ seneye Final Four Sırbistan’da ve ben kendi ülkemde kupa kaldırmak istiyorum” diyecek kadar tutku ile işine bağlı. Kim getirdi, nasıl becerdi, nasıl ikna etti bilmiyorum ama bu takım dünyanın en güzel takımı ise bunu yaratan adam Koç Zeljko Obradovic’tir.

İlk günden beri hep aynı şeyi yazdım bugün de son cümlelerim bu olsun, “We have Obra, They Don’t” (Bizim Obramız var onların yok).

Bu kupanın keyfini doya doya yaşamak bizlere düşüyor, sabah uyandığınızda Euroleague kazanmış bir takımın taraftarı olmak mutluluk verici bir şey ama daha işimiz bitmedi. Seneye Belgrad’da görüşmek üzere….

Sevgiyle Kalın,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir