Bogdan’ın Blog’undan..

Euroleague’in blog sayfasının bu haftaki konuğu Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Bogdan Bogdanovic oldu. Takımından, kendisinden, Spanoulis’den bahseden Bogdanovic’in yazdığı blogdan bazı satır başlıkları şöyle:

Geçen haftaki Olympiacos galibiyetiyle bloguna başlayan Bogdan, maça iyi başlamamalarına rağmen iyi bir ikinci çeyrek ile toparlanıp öne geçtiklerini, ancak genelde çok iyi oynadıkları 3.çeyrekte alışılmış basketbollarını oynayamamaları nedeniyle geri düşmelerini , taraftarların inanılmaz desteği sayesinde geri çevirdiklerini belirtiyor.

Spanoulis’in Olympiacos için çok önemli bir oyuncu olduğunu, onun sadece basketbolcu olarak değil insan olarak da örnek alınması gereken bir karakter olduğunun altını çizen Bogdan, babasını çok genç yaşta kaybeden Spanoulis’in ne kadar zorlu bir yoldan geldiğini söylüyor.

Bu haftaki rakipleri Zalgris Kaunas ile devam eden Bogdan, rakiplerinin çok zorlu bir takım olduğunu, kendi sahalarında kendi seyircilerinin önünde her takımı yenebilecek kapasitede olduklarını , geride çok fazla maç kalmaması ve her maç gibi bu maçta da galibiyet için çıkacaklarını, rakibin genç ve tecrübeli oyunculardan çok iyi bir kimya oluşturduğunu Lukas Lekavicius , Leo Westermann ve Kevin Pangos gibi çok formda oyuncuları ve sistem basketbolu oynadıklarının altını çizip takımın coach’u Sarunas Jasikevicius hakkındaki görüşlerine geçiyor :

“Saras ile bir kaç defa karşılıklı oynama fırsatı yakaladım, sahadaki başarısını coach olarak göstereceğinden de hiç şüphem yoktu.  Saras, Avrupada hayran olduğu Diamantidis, Bodiraga ile birlikte en büyük 3 oyuncudan biri. Onların ardından Navarro ve Siskauskas gelir benim için ”

Daha sonra bir sonraki hafta rakipleri Baskonia hakkında görüşlerini belirten Bogdan ” Sezonun ilk yarısında 34 sayı farkla çok ağır bir yenilgi aldığımız Baskonia ile oynayacağız. Bildiğiniz gibi son iki sezonda onlarla bir kaç defa karşılaşıp geçen sene F4 yarı finalinde çok zorlu geçen karşılaşmadan sonra onları yenmiştik. Ancak 30 küsür sayılı bir mağlubiyetin ardından ayağa kalmak hiç de kolay değildir, O maçtan sonra çok çalıştık ve yeni galibiyetler alıp ayağa kalkmanın yollarını aradık. Benim için daha da zordu çünkü o dönemde sakattım ve takıma yardım edemiyordum”

Euroleague’nin Fantasy Challenge oyununu da sıkı bir şekilde oynadığını belirten Bogdan, takımında Gigi Datome, Ekbe Udoh gibi takım arkadaşları gibi , Thomas Heurtel, Mike James, Anthony Randolpf , Scotie Wilbekin, Ante Tomic  ve Darius Miller gibi oyunculardan kurduğunu söylüyor.

Son olarak geriye 7 maçlarının kaldığını ve mümkün olduğu kadar fazla maç kazanmak istediklerini, diğer büyük takımlar gibi uzun galibiyet serilerini bir türlü yakalayamadıklarını ve kalan dönemde bunu başarmak istediklerini söylerek yazısını bitiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir