FBU-Nizhny N. : 92-79.. Rahat Geçen Bir Hazırlık Maçı..

Eksik kadrosu, yumuşak oyun stili ve formda bir Fenerbahçe Ülker karşısında Nizhny’nin zaten çok kazanma ihtimali yoktu. Maç boyunca FBU yaptığı bir iki çıkışla bir anda farkları çift hanelerin üzerine rahatlıkla taşıdı. Ne zaman hafif bir konsantrasyon kaybı veya daha tabiri caizse boşlama yaşadı Fenerbahçe Ülker, işte o sırada Nizhny atak yapıp farkı eritmeye çalıştı. Ancak maç sabaha kadar da oynansa Nizhny’nin bizi yenme şansı yoktu.

Rakibin tek sağlam uzunu olan Parakhouski sahada olmayınca bizim de beklentimiz olan “FBU bugün içerden rakibi çökertir” beklentisine paralel başladık maça. Oğuz sürekli sırtı dönük oyunlarla potaya gitmeye çalıştı. Maalesef pek etkili olamadı, bütün topları o kullanmasına rağmen top kayıpları ve başarısız atışlarla maçtan koptu gitti Oğuz. Bu bizim hem hücum ritmi bulamamıza hem de savunma direncimizin gevşemesine neden oldu. Tüm çeyrek boyunca başabaş giden bir oyun ve yakın skorlar oldu.

İlk çeyrek boyunca sadece tek oyuncu değişikliği oldu , Oğuz’un yerine Zoric girdi. Ve çeyrek sonuna kadar bu kadro ile oynadı Zoc. Çeyrek sonunda Hickman&Zisis, Emir&Glock değişikliklerinin ardından özellikle Hickman önderliğinde inanılmaz bir hücum performansı sahaya yansıdı. 24-3 lük inanılmaz seri ile skoru 42-20 ye taşıyan FBU 22 sayılık bir fark yakaladı. Bu skorun ardından biraz frene basan takımımız karşısında Nizhny devre sonuna farkı 16 sayıya kadar indirebildi.

Hickman’ın 2.çeyrek performansı gerçekten konuşulması gereken bir performanstı. Ne attıysa girdi, savunmada kelepçe gibiydi, takımı organize etti ve gerçek bir lider gibi oynadı. Onunla beraber Bogdan ve Bjelica ardından da Vesely gerçekten çok iyi bir çeyrek oynadılar.

Ancak tam tersi bir 3.çeyrek ile seyircinin de Zoc’un da keyfini kaçırdı takım. Sadece 12 sayı bulup 21 sayı yediğimiz bu çeyrekte fark 5 sayıya kadar düştü. Fakat 4.çeyrekle birlikte yine vites arttıran takım özellikle Zisis’in direksiyona geçmesiyle bir anda farkı yine çift anlara taşıdı ve bunun için gerçekten 2dk yeterli oldu.

Maç genelinde çok zorlamadan oynadı FBU. Ne zaman ihtiyacı olsa maçı beraber izlediğim arkadaşımın yorumuyla “büyük takım refleksi” gösterip farkı açtı. 3.çeyrek itibariyle oyuna Melih ve Serhat’ın girmesi bence maçın Zoc gözünde daha ne kadar rahat olduğunun göstergesi idi. Onlar da görevlerini layıkıyla yerine getirip 10 ve 8 dk sahada kaldılar. Tüm oyuncularımızın süre alıp skor ürettiği bir maç izlemek gerçekten çok sevindirici.

Maçtan sonra Bjelica’nın yorumlarından anlaşılan kafalar şimdiden Olympiacos maçında. Herkes o maçın önemini biliyor ve biran önce o maça çıkmak istiyor. Ancak o maçtan önce Pazartesi günü önemli bir GSLH maçı oynayacağız. Abdi İpekçi’den galibiyetle çıkmak bizi  Olympiacos deplasmanının seyirci baskısına daha iyi hazırlanmamız için faydalı olacaktır.

Herkese iyi hafta sonları

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir