Yeni Kleiza Hickman’mı olacak?

Geçen sene Kleiza takımın hem en kariyerli hem en yüksek ücretli hem de en büyük beklentili oyuncusu idi. Bir çok maçta kötü de oynasa Obradovic onu sahada tutmuş ve maçın içinde mutlaka bir yerde devreye girecektir diye beklemişti. Ancak çoğu zaman bu hüsranla sonuçlandı.

 

Bu sene de takıma katılan oyuncular içinde en deneyimlisi Hickman. Hem şampiyon takımdan geldi, hem de o takımın önemli bir parçası idi. Belki sezon öncesi planlamalarda onun yanına gerçek bir pg transferi düşünülmüştü ama gerçekleşmeyince takımın direksiyonu ona emanet edildi.

 

Ancak görülen şu ki bu plan tutmadı. Ondan bu takımı yönetmesini beklemek gerçekten hayalcilik. Son iki maç gösterdi ki(Turow ve Trabzon) Obradovic bu arzusundan yavaş yavaş vazgeçiyor. İki maça da Hickman sonradan 2 numara olarak dahil oldu. Ancak iki maçında sonlarında yine pg mevkisinde tamamladı ki o anlar aslında takımın performansının en düşük olduğu anlardı.

 

Özellikle Trabzon maçında ilk yarı harika oynayan takımının, 2.yarıda Hickman-Zoric ikilisi ile başlaması ve uzunca bir süre bu ikilinin oyunda kalması takımın bütün ritmini bozdu. Gerçekten 6 yabancı ile yola çıkmış ve büyük beklentileri olan bir takımın en önemli iki mevkisinde bu derece verimsiz hatta zarar veren iki oyuncunun olması çok üzücü. Onların yerinde en azından Heurtel-Lampe ikilisi olsa bu takımın F4 yapacağına herkes ile bahse girmeye hazırım.

Trabzon maçında ilk yarıyı 57 sayı ile tamamlayan takımın 3.çeyrekte sadece 7 sayı atmasının tek nedeni bu oyuncular. Neyse ki Zoric de çok ısrar etmeyip onu kenara aldı. Ancak Hickman maçın sonuna kadar oldukça fazla süre aldı. Kenan her hata yaptığında kenara gelirken Hickman bir çok hata yapmasına rağmen oyunda kalmaya devam etti. Bu da bana gerçekten geçen seneki Kleiza vakasını hatırlattı. Umarım bu konuda çok daha ısrarcı olmaz coach.

 

Sezon öncesinde transfer dedikoduları çıkarken Kenan’ın daha çok süre alacağını umuyor ve olmasa da bu şekilde devam edebiliriz diyordum. Ancak görünen o ki Kenan beklediğimiz süreleri alamayacak. Hickman da olmuyor. O zaman bu takıma ya bir pg alınmalı ya da Kenan&Berk ikilisine daha çok süre vermeliyiz. Can ne kadar iyi niyetli olursa olsun, ne kadar çalışırsa çalışsın bu takımın point guard’ı olabilecek kapasitede bir oyuncu değil. Onu da 2 numarada değerlendirebiliriz özellikle yurtiçi maçlarda ancak sıfır katkıyla oynarken ona daha çok süre vermenin takıma zarar vereceğini düşünüyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir